Používáte prohlížeč Internet Explorer, který je zastaralý a již není podporovaný. Z tohoto důvodu stránky nemusí fungovat správně!!!

Novinky ze života školy

a další různá upozornění :)

Stezka skřítka Podzimníčka a stavba vesničky pro kamarády skřítky (MŠ)

Přírodovědný klokan (ZŠ)

16. října se uskutečnilo školní kolo Přírodovědného klokana. Nejúspěšnějšími řešiteli se stali Tomáš Krump (8.r.), Karolína Irdzová (8.r.), Jáchym Matějka (9.r.) a Tadeáš Šmahel (9.r.).

Fotosoutěž

Pro žáky naší školy jsme pro letošní rok vyhlásili fotografickou soutěž na téma Naše obec (a osady) ve čtyřech ročních obdobích. Jednu, max. dvě fotografie z každého období a stejného místa je potřeba zaslat třídní učitelce na e-mail. Vyhlášení či vernisáž bude v září příštího roku.

Z hodin výtvarné výchovy II. stupně (ZŠ)

I. st. - Centrum pochodeň - preventivní program Agenti - společná mise (ZŠ)

Burza škol a DOD Gymnázium Prachatice (ZŠ)

V úterý 8. 10. 2024 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili Burzy škol v Prachaticích, kde se seznámili s různými obory, které nabízejí střední školy v našem regionu. Potom navštívili Den otevřených dveří na Gymnáziu v Prachaticích. Zde byli přítomni některým fyzikálním pokusům v odborné laboratoři a měli možnost pracovat v jazykové učebně.

Výukový program Hledám si kamaráda (MŠ)

- příběh inspirovaný pedagogikou dle Franze Ketta

Okresní kolo přespolního běhu - Vimperk (ZŠ)

Začátkem měsíce října se vybraní žáci zúčastnili okresního kola v přespolním běhu ve Vimperku. Vzhledem k vysoké marodce žáků nás nebylo mnoho, což nám bohužel znemožnilo postavit družstvo v rámci kategorie. Ovšem ani mezi jednotlivci se naši reprezentanti neztratili. Vyzdvihnout je třeba celkové druhé místo v kategorii, které přesvědčivě ukořistil Filip Zmrhal. Ten do posledních metrů bojoval o vítězství. Ve stejné kategorii pak na výborném desátém místě doběhl Štěpán Pech. Mezi staršími, kde naši reprezentanti patřili k těm mladším (kategorie 8.+9. ročník), pak solidních výsledků dosáhli Adam Augsberger, který byl po nemoci (24. místo), a František Krejčík (36. místo) mezi 42 běžci. Jediná statečná dívka v naší výpravě Amálie Blažíčková si mezi staršími děvčaty doběhla pro 18. místo. K předvedeným výkonům nezbývá než pogratulovat.

Vzdělávací program Mezinárodní pohádky (ZŠ)

Září ve školní družině (ŠD)

Loutkové divadlo s pohádkou O zlaté rybce (MŠ)

12. 9. Loutkové divadlo Divoloď přijelo s pohádkou "O zlaté rybce" s nádhernými loutkami. Děti si užívaly představení i jako herci, pomáhaly při vlnobití, přivolávaly zlatou rybku a pomáhaly rybce plout po moři.

Geologická vycházka 9. třídy (ZŠ)

Slavnostní uvítání prvňáčků (ZŠ)

Byla aktualizována výše stravného, úplata za předškolní vzdělávání a úplata za školní družinu v Dokumentech ZŠ.

Informace k organizaci začátku školního roku 2024/25

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.