Používáte prohlížeč Internet Explorer, který je zastaralý a již není podporovaný. Z tohoto důvodu stránky nemusí fungovat správně!!!

Novinky ze života školy

a další různá upozornění :)

Seznam dětí (dle přidělených kódů) přijatých do mateřské školy pro školní rok 2023/2024

Seznam naleznete v Dokumentech MŠ.

Projekt Seznamte se s Komenským (MŠ)

V úterý 23. 5. si Koťata povídala o životním příběhu Jana Amose Komenského, "Učitele národů".

Turnaj v Minifotbalu (ZŠ)

Klaun a jeho kamarádi (MŠ)

Ve čtvrtek 18. 5. navštívil MŠ klaun a jeho kamarádi. Předvedli nám nejen psí kusy, ale i točení lasem, žonglování či jízdu na jednokolce.

Cvičení s Monikou (ZŠ)

Vřesovice (ZŠ)

Vystoupení ke Dni matek (ZŠ)

CHALLENGE RUN ANEB BĚŽÍ CELÉ MEXIKO

Pozvánku a podrobnější informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Robotika (MŠ)

Ve středu 17. 5. se naši předškoláci učili základům programování pomocí robotické včely a myši. Právě tyto interaktivní hračky provedly děti kouzelným světem programování. Robotické hračky dětem pomáhají rozvíjet jejich prostorové povědomí tím, že si musí představit tu nejlepší cestu, aby interaktivní robot dojel k požadovanému cíli. Jde tedy o myšlenkový proces, kdy chce dítě dosáhnout konkrétního cíle. Přitom si ujasňuje kroky, které k cíli vedou a které ne.

Den včel (MŠ)

Paní učitelky ze školky oslovily místní včelařku paní Janu Augsbergerovou, která pro děti připravila bohatý program. Společně jsme prozkoumávali včelí říši pomocí reálných ukázek, ochutnávali med, zkusili si manipulaci s vykuřovadlem či medometem, zkoušeli si včelařské oblečení, pozorovali pod mikroskopem trubce, dělnice i dokonce sršně. Dozvěděli jsme se tedy spoustu informací o tom, jak to ve včelstvu chodí a také proč jsou pro nás včeličky důležité.

Výtvarná soutěž Požární ochrana očima dětí a mládeže (ZŠ)

V okresním kole této soutěže získala Tereza Chadová (9. r.) krásné druhé místo v kategorii ZŠ 4. Gratulujeme!

S jógou za poznáním a dobrodružstvím (MŠ)

Dne 4. 5. se v MŠ uskutečnilo pohybové dopoledne s jógou, kterého se zúčastnily třídy Koťata a Malé Žabičky. Děti si zacvičily různá jógová cvičení, která jsou prospěšná pro jejich fyzické i psychické zdraví. Vyzkoušely si jógové ásany, které zlepšují koncentraci, podporují správné držení těla a zdraví vnitřních orgánů, posilují imunitu, pomáhají odstranit únavu a vnitřní napětí, zlepšují smysl pro rovnováhu a koordinaci pohybů a vykazují mnohé další pozitivní účinky. A na závěr výtvarně ztvárnily svoji oblíbenou pohádkovou postavu.

Noc s ... (ZŠ)

Noc z pátku na sobotu 29. 4. byla Nocí s vodníky. Zájemci ze šesťáků a sedmáků luštili, hodně četli, malovali, vařili, pekli, hledali při noční bojovce, a to vše souviselo s vodníky. Akce je (a byla i tentokrát) úspěšná, vždyť kdo má možnost spát ve škole?! V tu chvíli se totiž budova školy mění z ,,nepřátelského území" na něco zcela jiného. Naplnit bříška, hledat s čelovkou (či jiným světelným zdrojem) kolem půlnoci venku, spolupracovat s týmem a hlavně číst - to vše jsou cíle naší Noci.

Čte celé Mexiko (ZŠ)

Angličtina s Evou (ZŠ)

Seznam žáků přijatých do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2023/2024

Seznam naleznete v Dokumentech ZŠ.

Projektový den - Druhy loutek (MŠ)

Cílem projektového dne bylo teoreticko-praktické obeznámení dětí se specifickým druhem umění. Děti se seznámily s různými typy loutek, s jejich vznikem a vyzkoušely si i jejich manipulaci. Každý si odnesl na památku vlastní jednoduchou loutku.

Seznámení dětí s canis terapií (ŠD)

Narcis v trávě (ŠD)

Malování na obličej v rámci Vv (ZŠ)

Den Země - II. stupeň (ZŠ)

Den Země - I. stupeň (ZŠ)

Moje profese s ELKOTEX s.r.o. - workshop pro žáky (ZŠ)

Žáci 8. ročníku navštívili ELKOTEX s.r.o. a vyzkoušeli si, jak se pracuje s šicím strojem a pájkou.

Rybářská olympiáda 2023 (ZŠ)

V dubnu se ukutečnilo školní kolo Rybářské olympiády 2023.

Výsledné pořadí od prvního do třetího místa:

  • 1. místo - Jan Pártl (6. r.)
  • 2. místo - Tomáš Krump (6. r.)
  • 3. místo - Jáchym Matějka (7. r.)

Provoz MŠ v době letních prázdnin

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

3. třída AJ - shopping (ZŠ)

Koťata slavila Den Země (MŠ)

Děti zjišťovaly, jak se můžeme a máme starat o naši přírodu, co jí škodí a co naopak prospívá, jak se správně a vhodně chovat v přírodě a co je naopak nepřípustné a špatné. Společně jsme si také zahráli ekologickou hru, kde jsme si procvičili vědomosti o přírodě a třídění odpadu. A na závěr jsme si vyrobili za pomoci temper a klacíků nápis „Den Země“.

Zápis do mateřské školy

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Konzultační hodiny pro rodiče proběhnou ve čtvrtek 20. 4. 2023 od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Čtvrťáci na kolech i v muzeu (ZŠ)

Ze zápisu do 1. ročníku základní školy (ZŠ)

Druháci vyrazili 12. 4. do Muzea loutek (ZŠ)

Velikonoční soutěže ve strunkovické tělocvičně (ŠD)

Velikonoční tvoření (ŠD)

Velikonoce v 1. r. (ZŠ)

Pletení pomlázek v rámci Vv (ZŠ)

Velikonoce s Miladou (ZŠ)

,,Strunkovická univerzita 3. věku" - Při velikonočním tvoření si zájemkyně vyrobily zajíce, zdobený domeček, přikrášlily vatová vajíčka. Jejich kreativita byla nezměrná! Posezení jsme zakončili kávou, velikonočním pečivem, skládáním puzzlí a řešením úkolů s tématikou Velikonoc.

Noc s Andersenem

Pozvánku naleznete v Dokumentech ZŠ.

Návštěva Okresního soudu Prachatice (ZŠ)

30. 3. deváťáci nahlédli do práce soudu Prachatice. Byli přítomni soudnímu líčení, poznali zblízka práci státního zástupce, obhájců, soudce. Po skončení přelíčení měli možnost klást soudci otázky týkající se jak jeho práce, studia, tak samotného případu či různých jiných kauz.

Přijímací řízení do ZUŠ 2023-24

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Projektový den - Den učitelů (ZŠ)

Deváťáci si 27. 3. v rámci projektového dne zaměřeného na volbu povolání vyzkoušeli profesi učitele, prostřídali se v různých třídách i předmětech.

Den otevřených dveří pro předškoláky (ZŠ)

Jaro ťuká na vrátka (ŠD)

Vynášení Morany (MŠ)

21.3. se celá naše školka vydala na výpravu. Nebyla to však jen obyčejná procházka. Byl to velice důležitý úkol, kterého se každý rok na jaře moc rádi ujmeme. Je třeba vyhnat paní Zimu, tzv. Moranu a přilákat k nám zpátky jaro.

Třeťáci při tělocviku vítali jaro pohybem. (ZŠ)

Šachový turnaj škol (ZŠ)

V pondělí 20. 3. se uskutečnil Šachový turnaj škol. Z naší školy se zúčastnilo 6 žáků a nejúspěšnější z nich, Tadeáš Šmahel, skončil na pěkném pátém místě. Gratulujeme!

Matematický klokan (ZŠ)

17. 3. se uskutečnilo školní kolo Matematického klokana. Vítězem školního kola se stala v kategorii Benjamin Tetiana Liashchuk (6. r.) a v kategorii Kadet Adéla Šandová (8. r.). Gratulujeme!

Hudba šesti kontinentů (ZŠ)

Děti ze školky i školy navštívily interaktivní program českého hudebníka Radima Zenkla (žijícího 30 let v USA) Hudba šesti kontinentů. Seznámily se s různými hudebními nástroji typickými pro jednotlivé světadíly, zapojily se do vytleskávání či vydupávání rytmu, měly zvídavé dotazy. Pan Zenkl je vynikající hráč na mandolínu, jeden z nejlepších na světě.

Pangea (ZŠ)

Na začátku března proběhlo na 2. stupni školní kolo matematické soutěže Pangea.

Lyžařský výcvikový kurz (ZŠ)

Okresní kolo recitační soutěže (ZŠ)

8. 3. 2023 se konalo okresní kolo recitační soutěže v Prachaticích. Za účast a odvahu zaslouží poděkování Barbora Smazalová, Matěj Pártl, Ester Podlešáková a Marie Klímová.

Karneval (ŠD)

V pátek 24. 2. 2023 odpoledne před jarními prázdninami patřila strunkovická tělocvična dětem ze školní družiny. Paní vychovatelky uspořádaly dětem karneval, kde nechyběla hudba a sladká odměna za soutěže. Někdo si masku přinesl, někomu stačila vlastnoručně vyrobená škraboška ve školní družině.

Klauni a šaškové (ŠD)

K masopustu neodmyslitelně patří klauni a šaškové.

Zimní krajina (ŠD)

Zápis do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2023/2024

13. 4. 2023 v době 14-17 hod.

14. 4. 2023 v době 13-15 hod.

Podrobnější informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Den otevřených dveří proběhne na 1. stupni nejen pro budoucí prvňáčky dne 23. 3. 2023 v době 15-17 hod.

Karneval (MŠ)

Dne 24. února 2023 se v naší školce konalo karnevalové veselí plné zábavy a her. Akce se všem moc líbila.

Strunkovický slavík (ZŠ)

23. 2. se konala pěvecká soutěž pro žáky 1. stupně. S připravenou písničkou se do soutěže přihlásilo 20 žáků z 1. až 5. třídy, kteří byli rozděleni do 2 kategorií - 1. a 2. třída a 3.-5. třída. Vítězkou 1. kategorie se stala Alice Kolářová a vítězem 2. kategorie Filip Irza. Všem oceněným blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast.

Americký den ve školní jídelně (ZŠ)

Lyžování a bobování (MŠ)

V pátek 17. 2. Koťata zdolala Libínské Sedlo na lyžích a bobech.

Tečkandaly s Lenkou (ZŠ)

Sportovní den (ZŠ)

Čtvrteční den (16. 2.) byl plný sportu - někteří bruslili, jiní běžkovali, další posilovali!

Poděkování za zapojení a skvělou spolupráci na Tříkrálové sbírce 2023

Poděkování naleznete v Dokumentech ZŠ.

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo (ZŠ)

15. 2. 2023 se okresního kola olympiády v Aj zúčastnil žák 6. ročníku Rayan Aounallah a umístil se na krásném 6. místě. Gratululeme!

Školní kolo recitační soutěže (ZŠ)

13. února se uskutečnila recitační soutěž pro všechny žáky naší školy. V první třídě zvítězil Jakub Klein, druhé místo obsadila Natálie Pártlová a třetí skončil Vojtěch Mádl. V kategorii 2. a 3. tříd se na první místě umístil Matěj Pártl, druhá byla Barbora Smazalová a třetí Veronika Pechová. Následující kategorii 4. a 5. tříd vyhrála Marie Klímová, druhé místo obsadila Ester Podlešáková a třetí byl David Vašíček. Ze 6. a 7. třídy se umístila na prvním místě Nikol Švíková, druhá byla Amálie Blažícková a třetí Vojtěch Dvořák. V poslední kategorii 8. a 9. tříd skončila na prvním místě Barbora Hodná, druhá Adéla Šandová a třetí místo získala Aneta Pechová. Do okresního kola postupují dva z každé kategorie kromě první třídy. Všichni recitátoři nemohli vyhrát, uznání a poděkování však patří všem zúčastněným! Postupujícím gratulujeme!

Rodilý mluvčí v hodinách anglického jazyka (ZŠ)

Vaření 8. ročníku v rámci Rv (ZŠ)

Výtvarná soutěž (ZŠ)

Žáci druhého stupně se zúčastnili výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže. Do dalšího kola postoupily A. Blažíčková, T. Liashchuk, T. Bezděkovská, T. Chadová, S. V. Maříková, K. Sladová. Gratulujeme!

Zimní tvoření (ŠD)

Olympiáda v anglickém jazyce (ZŠ)

6. 2. 2023 se v naší škole konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. I. kategorie žáků 6. a 7. tříd se účastnilo 6 dětí a první 3 místa obsadili R. Aounallah, A. Blažíčková a V. Dvořák. R. Aounallah postoupil do okresního kola v Prachaticích.

II. kategorie žáků 8. a 9. tříd se účastnil O. Stehlík.

Všem děkujeme za účast a postupujícímu přejeme úspěch v okresním kole.

Bobování (ZŠ)

Ze života prvňáčků (ZŠ)

První pomoc (MŠ)

Ve školce se holky a kluci učili první pomoc.

Strunkovické sněženky a machři na běžkách (ZŠ)

Ze života třeťáků (ZŠ)

Klaun Eddie (MŠ)

V pátek 20. 1. se v MŠ uskutečnil zábavný program, který obsahoval žonglérskou show, vystoupení s rotujícími talíři, kouzla, soutěže a mnoho dalších veselých věcí.

Sbírka ve prospěch Domu pro Julii

V rámci Vánočního dne otevřených dveří na naší ZŠ dne 15. prosince 2022 se konala sbírka ve prospěch Domu pro Julii (výstavba dětského hospicu). Na účet neziskové organizace jsme poslali 959 Kč. Děkujeme všem dárcům!

4. a 5. ročník na bruslích (ZŠ)

Provoz 3. 2. 2023 v ZŠ a MŠ Strunkovice nad Blanicí

MŠ - běžný provoz

ŠJ - běžný provoz

ZŠ, ŠD - pololetní prázdniny

Předávání pololetního vysvědčení - výpisu 31. 1. 2023 v rámci výuky.

Dějepisná olympiáda (ZŠ)

17. 1. proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnil Jan Zahradník z 9. ročníku.

Lidé, kteří sází stromy (ZŠ)

Výtvarná soutěž, kde ze školního kola postupují dále obrázky Nikol Švíkové a Amálie Blažíčkové. Gratulujeme!

Bruslení (ZŠ)

Ač byl pátek třináctého, druhostupňoví žáci vyrazili bruslit na vimperský zimní stadion. Někteří se teprve učili, jiní neúnavně kroužili! Sport budeme podporovat i nadále!

Strunkovická univerzita 3. věku - Muzicírování s Markétou (ZŠ)

„Strunkovickou univerzitu 3. věku" odstartovala 12. 1. 2023 hudební hodinka s Markétou - zpívalo se ... tančilo ... smíchy skoro brečelo! Prostě si "staří" a "mladí" jen tak „zablbli“ a něco se přiučili!

Tříkrálová sbírka

Naši deváťáci v absolventských mikinách (ZŠ)

Konzultační hodiny pro rodiče proběhnou ve čtvrtek 5. 1. 2023 od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Vánoční besídky (ZŠ)

Dnes jsme oslavili vánoční den se vším všudy - jedli jsme cukroví, Ježíšek nám rozdal dárečky, zazpívali jsme si, zatančili a hráli stolní hry.

Vánoční pečení - zastupitel na slovíčko

Vánoční pečení (ZŠ)

Žáci z II. stupně soutěžili v pečení vánočních perníčků.

Vánoční komiks (ZŠ)

V předvánočním čase žáci z II. stupně tvořili vánoční komiksy, které se neuvěřitelně povedly.

Vánoční den otevřených dveří (ZŠ)

Malování na obličej (ZŠ)

Pozdní Halloween či brzký karneval? Děvčata z 6.a 7. ročníku se při výtvarné výchově ,,vybarvila"!

Příprava pokrmů v rámci Rv (ZŠ)

Šetáci se pokusili o přípravu pokrmů ze studené kuchyně v souladu se zásadami zdravé výživy v rámci rodinné výchovy. Objevil se ovocný i zeleninový salát, nechyběla mrkvová pomazánka či jednohubky. Ne vše zcela odpovídalo zdravé stravě, ale chutnalo. Po všem se jen zaprášilo!

Ze života prvňáčků (ZŠ)

Dějepisná olympiáda (ZŠ)

Vítězem školního kola, které se konalo 14. 12. 2022, se stal Jan Zahradník z 9. ročníku a postupuje do okresního kola. Gratulujeme!

Hledáme nejlepšího mladého chemika (ZŠ)

12. 12. se uskutečnilo krajské kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Naši školu reprezentoval Jan Zahradník z 9. ročníku.

Vánoční vystoupení Velkých Žabiček (MŠ)

Dne 11. 12. 2022 se konalo vánoční vystoupení Velkých Žabiček s Českou písní.

Čertí bojovka s přespáním ve školce (MŠ)

Paní učitelky pro děti připravily čertí bojovku plnou pekelných úkolů. Během plnění si děti užily spoustu legrace. Nejtěžší zkouškou však bylo přespání ve školce přes noc, které dopadlo na výbornou.

Návštěva Mikuláše se svojí družinou v MŠ (MŠ)

Adventní koncert ZUŠ žáků strunkovické školy (ZŠ)

Dne 8. 12. 2022 se konal Adventní koncert ZUŠ žáků strunkovické školy.

Čertovská diskotéka (ŠD)

Strunkovická tělocvična patřila v pátek 2. 12. 2022 dětem ze školní družiny, kde pro ně byla připravena Čertovská diskotéka. Řinčela hlasitá hudba, křik dětí a nechyběly ani čertovské soutěže. Řádění skončilo malou sladkou nadílkou.

Zábavné znakování (ZŠ)

Osmáci se zúčastnili programu Zábavné znakování v DDM Prachatice. Poznali princip znakové řeči, naučili se znakovat dvě básničky a dopoledne zakončili hraním deskových her.

Česko zpívá koledy (ZŠ)

Divadelní představení(ZŠ)

Divadélko pro školy z Hradce Králové po několika letech opět pobavilo naše žactvo! Pro první stupeň byly připaveny Bajky pana Ezopa, druhostupňové děti provedli herci divadelními žánry s ukázkami různých dramat v pořadu Divadlo nekouše. Nutno ocenit zapojení publika do představení!

Olympiáda v českém jazyce (ZŠ)

1. 12. proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce.

Průvod čertů a Mikuláše (ZŠ)

Mikroskopovani v rámci Př (ZŠ)

Malování na tašky (ZŠ)

Malování na tašky se povedlo i žákům z 8. a 9. ročníku.

Malování na tašky (ZŠ)

Malování na tašky se setkalo s úspěchem - tvorba děvčat a chlapců ze 6. a 7. ročníku.

Co nás čeká v prosinci 2022

5. 12. - průvod čertů a Mikuláše

7. 12. - Divadlo Hradec Králové

7. 12. - Česko zpívá koledy

15. 12. - Vánoční den otevřených dveří

21. 12. - vánoční pečení na 2. stupni

22. 12. - třídní vánoční besídky

22. 12. - sváteční vánoční oběd

Provoz ZŠ a MŠ Strunkovice nad Blanicí v prosinci 2022

Základní škola
  • 23. 12. 2022 - 2. 1. 2023 - vánoční prázdniny
  • nástup do školy 3. 1. 2023
Mateřská škola
  • provoz přerušen 23. 12. 2022 - 1. 1. 2023
  • provoz zahájen 2. 1. 2023
Školní jídelna
  • provoz přerušen 23. 12. 2022 - 1. 1. 2023
  • provoz zahájen 2. 1. 2023

Mgr. Markéta Vejvodová, ředitelka školy

První adventní neděle (ZŠ)

Zpěv... rozdávání perníčků ...teplý čaj... být "pospolu" takové bylo zahájení Adventu ve Strunkovicích nad Blanicí.

Výroba adventních věnců (ZŠ)

Výroba adventních věnců či věnců na dveře proběhla v předadventním týdnu napříč II. stupněm ZŠ. Jak se dětem dařilo, posuďte ve fotogalerii.

Z důvodu nemoci jsou programy na Dřípatce zrušeny. Výuka bude probíhat dle rozvrhu.

Život v pohybu (aneb parkour) (ZŠ)

Pondělní seminář Život v pohybu (aneb parkour) žáky zaujal. Jak výklad, tak ukázky a zapojení dětí do cvičení byly přínosem. Mnohé děti věděly, jiné uměly, další předvedly.

Svatomartinské posvícení (ŠD)

Sportovní odpoledne (ŠD)

V pátek 4.11. se utkaly mezi sebou děti 1. a 2. odd. ŠD. V turnaji ve vybíjené byly úspěšnější děti 1.odd., fotbalové utkání zase vyhrálo 2.odd. Pro všechny byla připravena malá sladká odměna.

Vřesovice (ZŠ)

Po "covidových letech" už letos nic nebránilo setkání žáků ze strunkovické školy se žáky z vřesovické školy z partnerské obce Vřesovice.

Konzultační hodiny pro rodiče proběhnou ve středu 23. 11. 2022 od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Podzimní tvoření (ŠD)

Vaření 8. ročníku v rámci Rv (ZŠ)

Psovodi v MŠ (MŠ)

Dne 8. 11. navštívili školku policejní psovodi z Volar. Vysvětlili dětem, jak složitý je výběr štěněte a jeho výcvik. Tři dovezení psi ukázali poslušnost na různé povely. Pes našel a štěkotem označil ztracené předměty a předvedl zadržení zloděje. Na závěr jsme si prohlédli výzbroj policisty - pistoli, pouta, obušek apod.

Počasí je na draka (MŠ)

Začal nám nový školkový týden a s ním i nové téma "Počasí je na draka". Děti se dozvěděly, jaké máme roční období a jaké počasí toto období přináší. A samozřejmě nechyběla ani tradiční podzimní aktivita - pouštění draků. Sice nám počasí moc nepřálo, ale to nás nezastavilo. Společnými silami jsme do oblak dostali každého draka.

Halloween u třeťáků (ZŠ)

Výroba mýdel, malování voskem (ZŠ)

Děvčata ze šesté a sedmé třídy se v rámci výtvarné výchovy vypravila do DDM Prachatice a pod vedením M. Matějkové si vyrobila mýdla a vyzkoušela enkaustiku (malování voskem).

Vzdělání a řemeslo (ZŠ)

Burza škol a DOD Gymnázium Prachatice (ZŠ)

Dýňové vyřezávání (MŠ)

V úterý 25. 10. jsme se odpoledne sešli s dětmi a jejich rodiči ve třídách, kde jsme společnými silami vyřezávali do dýní různé obrazce. Atmosféra byla velmi přátelská a uvolněná, tvoření se dětem i rodičům dařilo. Děti dostaly diplom a nějakou malou sladkost, krásně vyřezané dýně si pak děti odnesly domů.

Hledáme nejlepšího mladého chemika (ZŠ)

Vítězem školního kola se stal Jan Zahradník z 9. ročníku a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!

Novinky z naší kuchyně

Novinky z naší kuchyně - čočka na kyselo se zelným salátem a opečenou večkou, tarhoňa s filetem v jogurtové marinádě, pomazánka avokádové guacamole s toustovým chlebem, kuřecí prsa na citrónu s bramborem.

Projektový den Vznik republiky (ZŠ)

V úterý 25. 10. proběhl projektový den Vznik republiky a tradiční štafetový běh 100+, letos 100 + 4. V rámci sportovně – naučného dne se konalo i první setkání, které je součástí dlouhodobého projektu Zastupitel na slovíčko. První návštěvou byla bývalá ředitelka školy a zastupitelka obce Mgr. Hana Pártlová.

Konzultační hodiny pro rodiče proběhnou ve středu 23. 11. 2022 od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Hand Art v rámci Vv (ZŠ)

Vyhlášení volného dne 18. 11. 2022 ředitelkou školy

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Vzdělávací program Život u vody (MŠ)

Ve čtvrtek 20. 10. Koťata a Velké Žabičky navštívily MEVPIS ve Vodňanech, kde pro ně byl přichystaný environmentální vzdělávací program "Život u vody". Děti poznávaly vodní zvířata a také s některými z nich přišly do blízkého kontaktu. Získaly nové vědomosti a spousty nových zážitků.

Scénky z restaurace (ZŠ)

V hodině rodinné výchovy sehrály šesťáci scénky z restaurace - Jak vyřešíme nepovedené jídlo?

Separační metody - 8. r. (ZŠ)

Přírodovědný klokan (ZŠ)

V pátek 14. 10. 2022 proběhlo v osmém a devátém ročníku školní kolo soutěže Přírodovědný klokan.

Vaření 8. ročníku v rámci Rv (ZŠ)

Geologická vycházka 9. třídy (ZŠ)

Rybářské vědomosti (ZŠ)

Začátkem října proběhlo v osmém a devátém ročníku školní kolo soutěže Rybářské vědomosti (SŠRV Třeboň).

Náš táta šel na houby (MŠ)

Naše třída - Velké žabičky (MŠ)

Preventivní program Upusť páru (ZŠ)

Sklízíme plody podzimu (MŠ)

Letošní podzim v naší školce je plný hub, ovoce, zeleniny, procházek po okolí a hlavně spokojených dětských tvářiček.

Adaptační den 6. třídy (ZŠ)

Koťata se seznamují s pravidly (MŠ)

Bez pravidel by to nešlo ani v naší školce, proto jsme s Koťaty věnovali celý týden třídním pravidlům, která jsme stvrdili hromadným slibem.

Divadlo O Perníkové chaloupce (MŠ)

Slavnostní uvítání prvňáčků (ZŠ)

Informační schůzky

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 od 16,00 h proběhnou ve všech třídách (kromě 8. ročníku) informační schůzky. 8. ročník bude mít informační schůzku ve středu 14. 9. 2022 od 16,00 h.

Informace k organizaci začátku školního roku 2022/23 (ZŠ)

Výuka 1. 9. 2022
zahájení v 7.45 hod., ukončení v 8.30 hod.
1. třída – budova 1. stupně – přízemí – p. uč. Křešničková
6. třída – budova 2. stupně – učebna 6. ročníku (nad MŠ) – p. uč. Šimečková
ostatní třídy ve stávajících učebnách
 
Výuka od 2. 9. 2022
dle rozvrhu
 
Družina
Funguje v běžném režimu od 1. 9. 2022 (6.00 – 15.45) – přihlášky u třídní učitelky.
 
Obědy
Nutno přihlásit v systému Strava.cz.
 

Veselý a klidný školní rok!

Mgr. Markéta Vejvodová, ředitelka školy