Používáte prohlížeč Internet Explorer, který je zastaralý a již není podporovaný. Z tohoto důvodu stránky nemusí fungovat správně!!!

Novinky ze života školy

a další různá upozornění :)

Podzimní tvořivá dílna - Koťata (MŠ)

Ve čtvrtek 23. 11. se MŠ proměnila v tvořivou dílnu pro rodiče s dětmi. Vyráběli jsme budku pro naše opeřené kamarády. Ptačí domek si každý musel sám nejen sestavit, ale i ozdobit dle své fantazie. A všem se to náramně povedlo! Na samotný závěr jsme si vyrobili i ptáčka z vlny. Děkujeme všem, kteří dorazili.

Soutěž s JOVI (MŠ)

MŠ se zapojila do výtvarné soutěže, která se nese v podzimním duchu na téma - Sevtíci v přírodě. Společnými silami jsme nasbírali přírodniny, které jsme poté nalepili na Sevtíka a Sevtinku. Držte nám palce, aby se naše zhotovené postavičky líbily.

Výroba adventních věnců (ZŠ)

Výroba adventních věnců či věnců na dveře proběhla v předadventním týdnu napříč II. stupněm ZŠ. Jak se dětem dařilo, posuďte ve fotogalerii.

Podzimní tvořivá dílna - Žabičky (MŠ)

Paní učitelky ze třídy Žabičky si pro rodiče s dětmi přichystaly tvořivé podzimní odpoledne v MŠ, kde si společnými silami všichni vyrobili stromy a věnce z listí.

Jídlem neplýtváme! (ZŠ)

Jídlem neplýtváme! To byl název programu, který čekal na 6. a 7. ročník v CEV Dřípatka Prachatice. Děti ,,nakupovaly", rozlišovaly minimální dobu trvanlivosti a spotřebujte do..., dávaly dohromady způsoby, jak uchovat potraviny co nejdéle, řešily plýtvání jídlem. Jsou si velmi dobře vědomy, že bez jídla se mohou někdy ocitnout i ony. Závěrem si připravily chutné tousty. Jelikož jíme i očima, podívejte se ve fotogalerii, jak se jim dařilo.

Cirkus jede (ZŠ a MŠ)

Koťata - Na každou nožku jednu ponožku (MŠ)

V pátek 10. 11. třída Koťata navštívila CEV Dřípatka v Prachaticích, kde se děti dozvěděly, jak rozeznáváme skupiny živočichů podle počtu nohou, na co tolik nožek potřebují a zda má stonožka opravdu sto nohou.

Drakiáda (MŠ)

Uspěli jsme v okresním kole Jazykového WocaBee šampionátu! (ZŠ)

Naše třída 4.třída se zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Čtvrťáci se v rámci okresu Prachatice umístili na vynikajícím 2. místě, díky čemuž získali ceny a postoupili do krajského kola. Blahopřejeme!!!

Separační metody 3 - Usazování ( oddělení složek emulze) (ZŠ)

Policejní psovodi (MŠ)

Děti s nadšením sledovaly ukázky psí poslušnosti, ať už to byla předpisová chůze u nohy, aportování, bezchybná reakce na slovní povel, ale také rychlé plnění povelů daných pouze pohybem rukou. Následovala ukázka zadržení nebezpečného pachatele kousáním do cvičného rukávu. Za odměnu si děti mohly vyzkoušet střelbu slepými náboji.

Halloweenský rej (MŠ)

V pátek 3. 11. 2023 se v naší mateřské škole slétlo hejno čarodějnic, čarodějů a dalších kouzelných postav či strašidel. Děti tak společně strávily zajímavé dopoledne plné zpěvu, tancování, úkolů a nejrůznějších her.

Separační metody 2 - Chromatografie na filtračním papíru (v rámci chemie) (ZŠ)

Kluci z 8. a 9. třídy vzorně šili přední steh (ZŠ)

Halloween v 5. třídě (ZŠ)

Halloweenské malování na obličej 6. a 7. třída (ZŠ)

1. třída - Ovocný kompot (ZŠ)

SEV Stožec (ZŠ)

Na počátku listopadu vyrazili šesťáci na adaptační kurz do SEV Stožec. Nejenže se večer hrály seznamovací hry a soutěže, ale důležitou součástí byly dva výukové programy - Vítejte u nás (na Šumavě) a Na souši i ve vodě (o obojživelnících u nás). Cesty, programy, hry i jídlo v restauraci Pstruh - vše výborné! Posuďte ve fotogalerii.

Vv v 2. třídě (ZŠ)

Vzdělání a řemeslo (ZŠ)

Burza škol a DOD Gymnázium Prachatice (ZŠ)

Říjen v 1. třídě (ZŠ)

Učíme se další písmenka, počítáme příklady do 5 a opakujeme počty slabik. Vyzkoušeli jsme si louskání oříšků. Skládali jsme písmena a slova z kaštanů. Měsíc jsme zakončili halloweenskými prstíky.

Halloween u čtvrťáků (ZŠ)

Fota druháků z Mladého farmáře 30.10. v KD. (ZŠ)

Páťáci při PČ připravovali zahradu na zimu. (ZŠ)

6. a 8. r. - Centrum pochodeň - preventivní program NE (ne)znamená (ne)mám tě rád (ZŠ)

Praha (ZŠ)

Předprázdninová středa 25. 10. se stala pro žáky 7. - 9. ročníku výletem do Prahy. Po procházce historickým centrem s jeho památkami se přesunuli k Národnímu divadlu. Zde pro ně byla připravena prohlídka s průvodcem. Poutavý výklad v historických souvislostech, majestátnost budovy, její výzdoba, posezení nejen v přízemí, ale i na prvním balkoně či vstup na terasu pod trigami zaujal téměř všechny. ,,Národ sobě!"

I. st. - Centrum pochodeň - preventivní program Agenti v utajení - hledá se NE (ZŠ)

Soutěžíme v jazycích s WocaBee - 3. a 4. třída (ZŠ)

Naše škola se zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát. Soutěží se v jednoduché online aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee.

Dravci (MŠ)

17. 10. 2023 navštívil naši MŠ a ZŠ sokolník Miloslav Vondruška, který si pro děti připravil přednášku o dravcích. Děti se dozvěděly mnoho užitečných a zajímavých informací o jednotlivých dravcích. Dostaly i možnost si tato zvířata pohladit a prohlédnout zblízka.

Výlet MŠ do MEVPISU (MŠ)

Zde pro nás byl připraven program nazvaný Kam plují ryby? Jeho náplní bylo povídání o tajemném životě úhořů, jejich vodních kamarádech i nepřátelích, které na své cestě potkávají. Součástí byla i návštěva venkovního hřiště, kde se děti vydaly po stopách úhořice Uršuly z Lipna do Sargasového moře a zpět.

O ježkovi - CEV Dřípatka Prachatice (MŠ)

S ježečkem jsme si povídali o tom, jaký je podzim. Objevili jsme jeho barvy, plody a také skrýše zvířat, která se chystají na zimu. Nechybělo ani setkání s živým ježečkem a získání nových vědomostí o tomto pichlavém tvorovi.

Projektový den Vznik republiky (ZŠ)

V úterý 24. 10. se konal v naší škole projektový den k výročí vzniku Československé republiky. V 1. dvou vyučovacích hodinách soutěžili žáci 2. stupně ve dvou kategoriích 6., 7. třída a 8., 9. třída, a to ve všeobecných znalostech a své zručnosti. Z obou kategorií bylo vybráno 6 žáků, ze kterých postupovali 4 do finále a z nich 3 získali ocenění a diplomy. V druhé části dopoledne si všichni zaběhli štafetu a ověřili si, že i ve sportu umí pořádně zabrat.

Dravci (MŠ a ZŠ)

Vaření v rámci Rv (ZŠ)

V pátek 20. 10. žáci 8. ročníku připravovali při rodinné výchově kokosový koláč, nepečený moučník střechu (obdélník), langoše a corndogy.

6. a 8. r. - Centrum pochodeň - preventivní program NE (ne)znamená (ne)mám tě rád (ZŠ)

Dopravní výchova 4. třída (ZŠ)

9. 10. absolvovali čtvrťáci 1. část projektu BESIP a Jihočeského kraje Dopravní výchova. V DDM Prachatice se seznámili s dopravními značkami, povinnou výbavou pro cyklisty a řešili také časté dopravní situace, do kterých se cyklisté dostávají. Tyto teoretické znalosti si pak na jaře vyzkouší v druhé části projektu přímo na dopravním hřišti. Všichni čtvrťáci pak po úspěšném zvládnutí dopravního testu obdrží Průkaz cyklisty.

Přírodovědný klokan (ZŠ)

V říjnu se uskutečnilo školní kolo Přírodovědného klokana. Nejúspěšnějšími řešiteli se stali Nela Sládková (9.r.), Adéla Šandová (9.r.) a Tadeáš Šmahel (8.r.). Gratulujeme!

Exkurze Porodnice Prachatice (ZŠ)

Sklizeň a zpracování jablek v rámci Pč (ZŠ)

Okresní kolo přespolního běhu - Vimperk (ZŠ)

Mikroskopování v 6. r. - buňky (ZŠ)

Separační metody - filtrace (ZŠ)

Geologie nikoho nezabije (ZŠ)

Lidé celého světa (ZŠ)

Setkání s důchodci (ZŠ)

Druhá třída zpívala, přednášela a hrála pohádku O Budulínkovi.

Září v 1. třídě (ZŠ)

Učíme se počítat, uvolňovat ruku a už zvládneme psát a číst první tři písmena (A, M, L). Tato písmena jsme si zkusili složit z našich těl.

Geologická vycházka 9. třídy (ZŠ)

Třeťáci na návštěvě obce (ZŠ)

Vaření v rámci Rv (ZŠ)

Při hodinách rodinné výchovy v 8. ročníku se děti budou v tomto školním roce mimo jiné věnovat přípravě jednoduchých pokrmů. V pátek 22.9. si vyzkoušely první vaření ve skupinách v naší školní kuchyňce a práce se všem dařila. Připravovaly se: palačinky, lívance, pizza, kebab a rolovaná pizza.

Na slovíčko...Ing. I. Novotný (ZŠ)

Omezení výuky v ZŠ

Z důvodu havárie ve škole a nutné opravy, bude v pátek 15. 9. 2023 výuka ve všech ročnících ukončena v 11,25 hod. Provoz mateřské školky, školní družiny a školní jídelny bude beze změn. Děkuji za pochopení.

Mgr. Markéta Vejvodová, ředitelka školy

TERMÍNY PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK NA STŘEDNÍ ŠKOLY A KONZERVATOŘE

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Organizační řád školy

Naleznete ho v Dokumentech ZŠ.

Slavnostní uvítání prvňáčků (ZŠ)

Vyhlášení volných dnů ředitelkou školy

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Informace k organizaci začátku školního roku 2023/24

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.

Prázdninový provoz ZŠ a MŠ Strunkovice nad Blanicí

Informace naleznete v Dokumentech ZŠ.